KONST / Litografier / Färglitografi 13899371
nr 1389 9371
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 32/385, daterad -93. Motivet: 33x40, yttermått inklusive ram: 53x59 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 5 april 2021
kl 20:56:49
5/4 20:49:29
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson